Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Wielton GO dla wieluńskich uczniów

Ocena: 4.7
7314

Wystartowała interaktywna gra Wieltonu skierowana do uczniów wieluńskich szkół ponadpodstawowych. Największy pracodawca w mieście chce w ten sposób pokazać młodym ludziom, jak wygląda praca w Wieltonie, i zachęcić do dalszego rozwoju na kierunkach inżynierskich Politechniki Łódzkiej.

Wielton GO to gra mobilna, dostępna pod adresem wieltongo.pl. Rys. Wielton

Wielton GO to gra mobilna, dostępna pod adresem wieltongo.pl, w którą mogą zagrać uczniowie sześciu wieluńskich szkół ponadpodstawowych. Na uczestników czeka szereg interaktywnych zadań. Najlepsi wezmą udział w finałowym teście wiedzy, w którym będzie można wygrać rowery. Finał odbędzie się w grudniu na Politechnice Łódzkiej. Uczestnicy zapoznają się z ofertą edukacyjną uczelni oraz wybranymi projektami realizowanymi obecnie w Wieltonie.

Wieluńscy uczniowie podczas gry odbędą wirtualny spacer po firmie zatrzymując się w poszczególnych działach, poznając zakład i odpowiadając na pytania z nim związane. Czekają ich też minigry typu memory, wykreślanki, a także zagadki słowne.

„Nie bylibyśmy sobą, gdyby celem gry nie była po prostu budowa i sprzedaż naczepy. Oczywiście wirtualnej. Uczestnicy po zrealizowaniu poszczególnych zadań otrzymają wirtualną walutę, za którą mogą zakupić elementy naczepy, by finalnie złożyć je w jedną całość i sprzedać z zyskiem” – podkreśla Joanna Cesarz, dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wielton S.A.

Wielton GO to jeden z projektów szeroko zakrojonej strategii employer brandingowej Wieltonu. Spółka współpracuje z wieluńskimi szkołami, w których działają klasy patronackie, a także z Politechniką Łódzką.

„Wykwalifikowana i profesjonalna załoga to wielka przewaga Wieltonu. Stawiamy na organiczny rozwój nie tylko za granicą, ale również w naszym kraju. Myślimy zawsze kilka lat do przodu. Zależy nam, by kształtować i pozyskiwać wykwalifikowane kadry, ambitnych absolwentów szkół i uczelni, tu na miejscu, w Wieluniu” – dodaje Joanna Cesarz.

W grze Wielton GO mogą wziąć udział uczniowie sześciu wieluńskich szkół: I LO im. Tadeusza Kościuszki, II LO im. Janusza Korczaka, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza i Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika. Aby spróbować swoich sił w konkursie, uczniowie powinni zgłosić się do administratora, którym w każdej szkole jest jeden z nauczycieli. Ten rejestruje uczestników w konkursie i przekazuje im kody dostępu do Wielton GO. Gra powstała we współpracy z Politechniką Łódzką.

Źródło: Wielton

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ