Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Unimog w Powiatowym Zarządzie Dróg w Lubaniu

Ocena: 4.5
1510

17 maja 2019 w Starostwie Powiatowym w Lubaniu odbyła się uroczystość przekazania wyjątkowego pojazdu: Mercedes-Benz Unimog U423 4x4, który oficjalnie rozpoczął służbę w tamtejszym Powiatowym Zarządzie Dróg. Uniwersalny nośnik narzędzi został zakupiony ze środków pozyskanych z programu współpracy przygranicznej.

Symboliczny kluczyk do Unimoga odebrał Włodzimierz Stefański, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Lubaniu. Fot. Mercedes-Benz Trucks

"Wspólnie z partnerem niemieckim, miastem Löbau, realizujemy projekt poświęcony bezpieczeństwu mieszkańców" – mówił podczas spotkania Walery Czarnecki, starosta lubański. "Pomysł wziął się stąd, że po jednej i po drugiej stronie granicy mamy te same problemy związane z cyklicznie występującymi powodziami. Usuwanie ich skutków jest  bardzo ciężką i trudną pracą. Wymyśliliśmy więc i napisaliśmy wspólnie projekt, który obecnie jest realizowany w ramach programu współpracy przygranicznej Interreg Polska-Saksonia. Stąd właśnie pozyskaliśmy środki na sfinansowanie zakupu tego pojazdu."

To, że właśnie Unimog dołączy do floty Powiatowego Zarządu Dróg rozstrzygnął publiczny przetarg. "Rozpisaliśmy przetarg, w którym określiliśmy zakres naszych oczekiwań i Mercedes-Benz Unimog go wygrał, a my bardzo się z tego cieszymy" – mówił Włodzimierz Stefański, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. "Zależało nam na tym, żeby był to nośnik wielu narzędzi, możliwie jak najbardziej uniwersalny. W naszych rejonach niezbędny jest zarówno pojazd służący zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych, jak i pojazd komunalny do naszej codziennej pracy. Unimog spełnił wszystkie te nasze wymagania. Będzie pracował nie tylko przy usuwaniu skutków powodzi, które niemal co roku nawiedzają nasz powiat, ale także pomagał w utrzymywaniu zieleni, sprzątaniu ulic, również odśnieżał podczas akcji „Zima”. Obecnie pracujemy nad jak najszybszym zakupem odpowiednich narzędzi, które pozwolą Unimogowi realizować te wszystkie zadania."

Mercedes-Benz Unimog jest najbardziej uniwersalnym pojazdem z gwiazdą na masce, o legendarnej już funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu narzędzi takich jak kosiarki, pługi, zamiatarki, narzędzia rolnicze i wiele innych jest w stanie wykonać niemal każde zadanie. Dodatkowo jego gabaryty, zwrotność i wybitne zdolności terenowe sprawiają, że może pracować w dowolnym środowisku. Komfortowa kabina z doskonałą widocznością zapewnia kierowcy wygodną i bezpieczną pracę – m.in. za sprawą lustra rampowego, w którym widać dokładnie obszar pracy narzędzi takich jak np. kosiarka.

"Mam nadzieję, że Służby Powiatu Lubańskiego w praktyce przekonają się o tym, jak uniwersalnym pojazdem jest Unimog" – mówił Igor Kaczorkiewicz, Head of Product & Marketing, PR Mercedes-Benz Trucks Polska oraz odpowiedzialny za sprzedaż w Polsce samochodów specjalnych. "Unikalne cechy tego pojazdu, o których często mówimy podczas pokazówi prezentacji, będą miały szansę w pełni się tu ujawnić i zapewnić wieloletnie użytkowanie."
 
Unimog UGE U423 4x4, który będzie użytkowany przez Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaniu, posiada silnik Euro VI o mocy 170 kW (231 KM) i nawrotną skrzynię biegów 8+6, oraz rozstaw osi 3000 mm. W zakresie zabudowy Unimog jest wyposażony m.in. w skrzynię ładunkową wraz z elementami mocującymi dla posypywarek i ramę pośrednią dla innych zabudów. Komfort pracy podnosi m.in. kierownica wielofunkcyjna, klimatyzacja i elektrycznie otwierane szyby.

Źródło: Mercedes-Benz Trucks

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ