Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Tarcze diamentowe typu Kombi do bruzdownic

Ocena: 0
1952


Würth Polska wprowadził nowe rozwiązanie przeznaczone do wykonywania bruzd – tarcze diamentowe typu Kombi, które pomiędzy standardowo – równolegle ustawionymi tarczami, mają dodatkowe tarcze ustawione pod skosem. Dzięki temu wykonanie gotowej bruzdy możliwe jest w jednej operacji.

Bruzda wykonana za pomocą tarczy Kombi. Fot. Würth Polska

Zwykle do wykonania bruzdy używana jest bruzdownica, w której montowane są dwie tarcze rozdzielone tuleją dystansową. Po wykonaniu cięcia taką bruzdownicą, materiał znajdujący się pomiędzy liniami cięcia trzeba wykuć za pomocą przecinaka, co jest czasochłonne. Ponadto wykuwany materiał rozpryskuje się i trzeba go potem posprzątać. W przypadku nowych tarcz diamentowych typu Kombi Würth Polska, cały materiał zostaje rozdrobniony, co znacznie skraca czas pracy. Dodatkowo, użycie bruzdownicy wyposażonej w dobrej jakości osłonę, podłączonej do odkurzacza zapobiega zabrudzeniom w pomieszczeniu.

Tarcze diamentowe do bruzdownic typu Kombi sprawdzą się w pracach instalacyjnych, które wymagają wykonania w ścianach bruzd o szerokości do 24 mm (głównie do instalacji elektrycznych). Można je stosować we wszystkich popularnych materiałach budowlanych, takich jak beton, beton komórkowy, silikat czy cegła. Specjalne segmenty, zamontowane w brzeszczocie, chronią tarcze przed negatywnym wpływem abrazyjnych materiałów. W celu wykonania bruzdy w bardzo twardych podłożach zaleca się dwukrotne użycie tarcz – początkowo na połowę docelowej głębokości, a następnie z ustawieniem końcowym głębokości bruzdy.

Tarcze diamentowe do bruzdownic Würth Polska dostępne są w dwóch rozmiarach, umożliwiających wykonanie bruzd o szerokości 19 oraz 24 mm. Średnica tarcz Kombi wynosi 125 mm. Ich maksymalna prędkość obrotowa to 12250 U/min, a maksymalna prędkość obwodowa – 80 m/s. Tarcze diamentowe typu Kombi wymagają użycia odpowiednio silnej bruzdownicy o mocy znamionowej min. 1800 W.

Produkty dostępne są w sklepach stacjonarnych, u przedstawicieli handlowych Würth Polska oraz w sklepie internetowym. Nowe tarcze diamentowe do bruzdownic zaleca się stosować wraz z: bruzdownicą MSF 40 o mocy 1900 W, odkurzaczem do pyłów suchych i mokrych.

Źródło: Würth Polska

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ