Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Stutysięczny DAF CF i XF

Ocena: 4.6
4600

W zakładach DAF Trucks w Eindhoven z taśmy zeszła w ubiegłym tygodniu  stutysięczna ciężarówka najnowszej generacji CF i XF. Nigdy wcześniej w historii spółki ten etap nie został osiągnięty tak szybko. Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona do firmy Groep Gheys w belgijskim mieście Mol.

DAF wyprodukował już 100 000 ciężarówek CF i XF najnowszej generacji. Kluczyki do stutysięcznego pojazdu prezes DAF Trucks Harry Wolters przekazał współwłaścicielowi belgijskiej firmy Groep Gheys, Lukowi Gheys. Fot. DAF

Pierwszy pojazd z obecnej generacji CF i XF został wyprodukowany w lipcu 2017 r. Od tego czasu w zakładach DAF Trucks w Eindhoven i Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii wyprodukowano aż 100000 tych ciężarówek.

„Osiągnięcie tego etapu w tak szybkim tempie jest najlepszym świadectwem jakości i sprawności najnowszej generacji tych ciężarówek” - powiedział Harry Wolters, prezes DAF Trucks. „Nasi klienci chwalą je za niezawodność, oszczędność paliwa, niskie koszty operacyjne, nie wspominając już o wyjątkowej wygodzie dla kierowcy. Nic dziwnego, że DAF jest numerem jeden wśród ciągników siodłowych w Europie.”

Stutysięczna ciężarówka w odświętnej atmosferze została dostarczona belgijskiej grupie kapitałowej Gheys Group, specjalizującej się w transporcie masowym i kontenerowym. „Nasze relacje z DAF Trucks sięgają wiele lat w przeszłość” - stwierdził współwłaściciel firmy Luc Gheys. „Pierwszy pojazd, którego mój ojciec zaczął używać w połowie lat sześćdziesiątych to był autokar DAF przerobiony na ciężarówkę do przeprowadzek. Idąc w ślady ojca, od 2015 r. wprowadziliśmy ciężarówki DAF do naszej floty. Nasze doświadczenia zarówno z ciężarówkami DAF, jak i dealerem Lavrijsen zawsze były doskonałe. To dlatego mamy obecnie około 80 ciężarówek DAF w naszej flocie - a w tym roku powiększymy tę liczbę o kolejne 25 pojazdów.”

Źródło: DAF Trucks Polska

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ