Strabag z kontraktem na budowę drogi S7 Napierki - Mława

Ocena: 0
3391

Konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania "Budowa drogi S7 Olsztynek (S51) - Płońsk (S10) odc. Napierki - Mława". Inwestycja o wartości ok. 294,7 mln zł zaplanowana jest na 34 miesiące.

Umowę podpisują Waldemar Wójcik, dyrektor Dyrekcji Autostrad i Dużych Projektów w Strabag Sp. z o.o., Jerzy Wacławczyk, dyrektor finansowy Dyrekcji Autostrad i Dużych Projektów w Strabag Sp. z o.o. Na zdjęciu również poseł Anna Cicholska, Jerzy Szmit podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

Wybudowanie drogi ekspresowej S7 Napierki - Mława przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy oraz zapewni objazd miejscowości Mławy. Droga w znaczny sposób usprawni ruch tranzytowy i zmniejszy poziom zanieczyszczenia powietrza oraz natężenia hałasu. Ponadto skróci czas podróży w ruchu pasażerskim i towarowym.

Prace obejmą projekt i budowę 14-kilometrowego odcinka drogi od Napierek do Mławy. Do przygotowania projektu posłuży modeling 3D i drony w celu pomiaru istniejącego terenu. Będzie to dwujezdniowa droga ekspresowa. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu - 3,5 m każdy oraz 2,5-metrowy pas awaryjny.

W ramach zadania powstaną również: dwa węzły drogowe, dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP), infrastruktura dla ruchu pieszego i rowerowego, przepusty drogowe, przejazdy awaryjne, a także systemy odwodnienia drogi i obiektów inżynierskich.

Inwestycja obejmie także roboty wodociągowo-kanalizacyjne, w tym budowę urządzeń odwadniających i odprowadzających wody deszczowe, a także budowę oświetlenia, przejść dla zwierząt, wykonanie ekranów akustycznych oraz zieleni krajobrazowej i izolacyjnej.

14-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S7 Napierki - Mława to pierwszy z czterech odcinków przyszłej trasy ekspresowej między Napierkami a Płońskiem. Cała trasa liczy ponad 71 km. Strabag, oprócz obecnego odcinka od Napierek do Mławy zrealizuje jeszcze dwa fragmenty drogi, nr 3 i 4: 22-kilometrowy odcinek Strzegowo - Pieńki i blisko 14-kilometrowy - Pieńki - Płońsk.

Źródło i zdjęcie: Strabag

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ