Strabag wzmocni nadodrzańskie wały przeciwpowodziowe

Ocena: 5
1775

Konsorcjum firm z Grupy STRABAG zmodernizuje wały przeciwpowodziowe Odry w rejonie Brzegu Dolnego w woj. dolnośląskim. Umowa na realizację inwestycji została zawarta z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. Liderem Konsorcjum Generalnego Wykonawcy jest STRABAG Infrastruktura Południe z Wrocławia. 

 

 

Wał cofkowy stopnia Brzeg Dolny

Zadaniem wałów cofkowych jest ochrona terenów położonych w górę rzeki od stopnia wodnego, w którym dochodzi do piętrzenia się wody w korycie. Wały przeciwpowodziowe w rejonie Brzegu Dolnego podchodzą z lat 60 i wymagają przebudowy i rozbudowy do wymogów stawianych współczesnym budowlom hydrotechnicznym II klasy ważności. Wał prawostronny, który zostanie poddany przebudowie, dzieli się na trzy niezależne odcinki. Każdy z nich pełni istotne funkcje ochronne dla pobliskich terenów przed powodzią i skutkami spiętrzenia Odry na stopniu wodnym Brzeg Dolny. Realizacja inwestycji zwiększy bezpieczeństwo kilku tysięcy mieszkańców z 5 miejscowości: Wały, Stary Dwór, Uraz, Raków i pośrednio - Brzegu Dolnego.

Zakres prac

W ramach kontraktu rozbudowany zostanie korpus wałów i zabezpieczona skarpa odwodna z narzutu kamiennego. Prace będą prowadzone na odcinku ponad 11 km. Na całej długości wału powstanie osłona przeciwfiltracyjna, wykonana metodą wgłębnego mieszania gruntu, która stworzy skuteczną barierą przed napływem wody. Generalny Wykonawca przeprowadzi również remont przepustu wałowego oraz dokończy konserwację rowów opaskowych. Zakres prac obejmuje ponadto roboty drogowe, w tym budowę drogi serwisowej o szerokości jezdni 3 m i przejazdów wałowych. 

 

Prace budowlane ruszą w lutym 2021 r. i będą prowadzone do października 2022 r.

 

Żródło: Strabag

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ