Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Spółka GK Mostostal Zabrze wybuduje szpital w Zielonej Górze

Ocena: 0
2571

Spółka z Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze podpisała kontrakt, w ramach którego wybuduje Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. Zadanie realizowane będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Kontrakt został zawarty pomiędzy MZ GPBP (MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.), a Szpitalem Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. Wartość kontraktu wynosi 98,7 mln zł brutto, a planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to IV kw. 2020 r.

Centrum dedykowane kobietom i ich dzieciom będzie pięciokondygnacyjnym budynkiem o powierzchni ponad 14 tys. m kw., mieszczącym ponad 170 łóżek szpitalnych.

To kolejny kontrakt, pozyskany przez MZ GPBP w ostatnim czasie, w zakresie budownictwa szpitalnego. Zaledwie kilka tygodni temu spółka podpisała umowę na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z lądowiskiem przyszpitalnym w Zabrzu. Wartość kontraktu opiewała na kwotę 20,9 mln zł netto, a w ramach inwestycji zostanie wykonana trzykondygnacyjna rozbudowa Szpitala Miejskiego w Zabrzu o Oddział Ratownictwa Medycznego z przelotowym podjazdem karetek oraz blokiem operacyjnym. Natomiast nad poziomem dachu budynku SOR wyniesione zostanie lądowisko dla helikoptera. Dodatkowo obiekt będzie rozbudowany o odrębny parterowy budynek, w którym będzie się mieścił Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej oraz zmodernizowany blok operacyjny.

Spółka od wielu lat specjalizuje się w budowie, rozbudowie i modernizacji obiektów szpitalnych. W poprzednich latach firma kompleksowo zrealizowała szereg inwestycji, a największe wśród nich to Budowa Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach (wraz z jego rozbudową, przebudową i robotami remontowo-modernizacyjnymi w kolejnych latach) oraz Budowa Zakładu Radioterapii przy Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie.

Źródło i zdjęcie: Mostostal Zabrze

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: