Strona główna | AktualnościSilniki Scania na Orange Warsaw Festival

Silniki Scania na Orange Warsaw Festival

Cztery silniki Scania DC16 078A zasilały agregaty prądotwórcze firmy EPS System z Trzebini, wykorzystywane do obsługi Orange Warsaw Festiwal. Silniki przemysłowe Scania miały swój znaczny udział w zabezpieczeniu energii elektrycznej podczas festiwalu, który odbył się na początku czerwca na warszawskim Służewcu.

Agregaty prądotwórcze z silnikami Scania, należace do firmy EPS System z Trzebini, wykorzystywane do obsługi Orange Warsaw Festiwal
Fot. Scania Polska

Każda większa impreza artystyczna, szczególnie odbywająca się w plenerze wymaga dodatkowego zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej. Do tego celu używa się zazwyczaj przenośnych agregatów prądotwórczych o napędzie spalinowym.

Producentem agregatów wykorzystanych podczas Orange Warsaw Festiwal jest polska firma EPS System z Trzebini. Firma zbudowała małą elektrownię o nazwie Getor Quattro GS 2860K, składającą się z 4 agregatów prądotwórczych umieszczonych we wspólnej zabudowie – kontenerze.

Sercem każdego z 4 agregatów jest silnik Scania DC16 078A, dostarczający
w sposób ciągły moc maksymalną 578 kW/651 kVA. Jednostka napędowa Scania charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami, doskonałą wydajnością przekładającą się na małe zużycie paliwa, jak również wysoką niezawodnością.  Istotny jest również niski poziom hałasu emitowany przez silnik.

Silniki Scania słyną ze stabilności i bezawaryjności. Mogą być wykorzystywane jako główne źródło zasilania w odległych lokalizacjach i na imprezach rozrywkowych lub źródło awaryjne tam, gdzie może zabraknąć prądu.

Źródło: Scania Polska

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY