Strona główna | AktualnościScania liderem telematyki

Scania liderem telematyki

Usługi Scania: Zarządzanie Flotą i Zdalne Zarządzanie Tacho zdobyły uznanie jury nagrody German Telematics Prize 2018. Wyróżnienie w dziedzinie telematyki w kategorii pojazdów ciężarowych zostało przyznane Scania już po raz kolejny. Jurorzy German Telematics Prize 2018 docenili usługi Scania: Zarządzanie Flotą i Zdalne Zarządzanie Tacho przede wszystkim za prostotę obsługi i funkcjonalność. Interfejs pozwala na szybkie odnalezienie poszukiwanych danych przez kierowcę i optymalne wykorzystanie możliwości systemu.

German Telematics Prize 2018 (od lewej): Oliver Trost, dyrektor zarządzający ETM; Mattias Lundholm, dyrektor ds. usług i rozwiązań komercyjnych Scania oraz profesor Heinz-Leo Dudek, przewodniczący jury
Fot Scania

Usługa Zarządzanie Flotą wspiera menedżerów flot w optymalizacji pracy pojazdów, którymi zarządzają. Pomaga zwiększyć efektywność pracy floty, redukując koszty i zwiększając zysk. System telematyczny jest dostępny w standardzie we wszystkich, nowych pojazdach Scania, a po aktywacji użytkownik natychmiast zyskuje dostęp do danych o flocie. Usługi Zarządzanie Flotą i Zdalne Zarządzanie Tacho mogą być instalowane w pojazdach ciężarowych wszystkich producentów, co umożliwia użytkownikowi monitorowanie całej floty.

Usługa Zdalne Zarządzanie Tacho pozwala na automatyczne, zdalne ściąganie danych z karty kierowcy podczas jazdy. Zapewnia również bezpieczną archiwizację danych oraz ich analizę, a przejrzyste raporty dają pełen wgląd w pracę kierowców i pojazdów. Zdalne Zarządzanie Tacho pomaga zwiększyć dyspozycyjność floty oraz sprostać wymaganiom przepisów.

Regularnie przeprowadzane analizy przyczyniają się do znacznego wzrostu wydajności taboru i optymalizacji przebiegu monitorowania. Usługi Zarządzanie Flotą i Zdalne Zarządzanie Tacho są dostępne w pakietach z różnym zestawem funkcji, pozwalających na tworzenie różnych raportów. Poza informowaniem o aktualnym położeniu pojazdu, szczegółach jego funkcjonowania i zdalnym planowaniem obsługi serwisowej, system telematyczny pozwala na kompleksowe analizy pracy pojazdów i kierowców.

Obecnie ponad 300000 pojazdów Scania na świecie jest już połączonych w ramach sieci przesyłania informacji.

Żródło: Scania

DODAJ KOMENTARZ
Wymagane: Zaloguj się aby dodać komentarz > Zaloguj się
TEMAT MIESIĄCA
Premiery "Na poziome 308"

Dziesiątki maszyn i setki zaproszonych gości – tak wyglądało tegoroczne spotkanie „Na poziomie 308”, które odbyło się 7 września w kopalni Piława Górna. Była to już druga edycja imprezy, pierwsza miała miejsce w 2015 roku. Organizatorami są Volvo Maszyny Budowlane Polska, Powerstone oraz Polskie Górnictwo Skalne. Przy tej okazji zaprezentowano również kilka nowości. Czytaj dalej
POLECAMY