Roboty wyburzeniowe w galerii Blue City

Ocena: 4.4
2582

W galerii Blue City w Warszawie trwają prace modernizacyjne. Galeria funkcjonuje od 2004 roku i zarządca podjął decyzję o przebudowie wyższych kondygnacji. Prace prowadzi spółka SP Polska, która do wykonania zadania wykorzystuje najnowocześniejsze urządzenia budowlane. Prace są wymagające, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie przebudowywanych kondygnacji znajdują się czynne w dni robocze biura, a także sklepy i restauracje. Do wykonania najtrudniejszych i precyzyjnych prac wyburzeniowych spółka wykorzystuje zdalnie sterowane roboty wyburzeniowe firmy Husqvarna Construction.

Na zdjęciach: Zdalnie sterowane roboty wyburzeniowe Husqvarna wykorzystywane do precyzyjnych prac w galerii Blue City. Fot. Husqvarna

Za prace przy przebudowie odpowiedzialna jest spółka SP Polska, specjalizująca się w precyzyjnych i kontrolowanych rozbiórkach ręcznych oraz kruszeniu betonu, które z uwagi na przyjętą technologię robót nie mogą zostać wyburzone przy użyciu ciężkiego sprzętu budowlanego. Wyburzenia i rozbiórki ręczne wykorzystywane są między innymi w obiektach, których konstrukcja przeznaczona jest do dalszego użytkowania w całości lub też w określonej części. Z tego tytułu podczas prac modernizacyjnych w galerii Blue City, spółka SP Polska wykorzystuje najnowsze nowinki technologiczne takie jak roboty wyburzeniowe firmy Husqvarna.

„Głośne prace wyburzeniowe i przebudowę w galerii możemy prowadzić jedynie poza godzinami prac sąsiadujących biur, co wymaga odpowiedniego dostosowania terminarza pracy i dopasowania maszyn. Praca robota polega na „gryzeniu” i ładowaniu gruzu. Ładowanie to zadanie, które jest wykonywane w czasie, kiedy akurat wyburzanie jest niemożliwe ze względu na hałas przeszkadzający pracownikom biura w budynku. Jednak największa jego zaleta jest taka, że pracuje tam, gdzie nie można użyć maszyn udarowych, ze względu na możliwe powstawanie rys w tynku na pozostałych kondygnacjach. Robot jest bardzo efektywny, przerabia ok. 7 m3 w ciągu 10 godzin i idealnie sprawdza się w miejscach, gdzie do usunięcia jest materiał żelbetowy. To obecnie najlepsze rozwiązanie technologiczne na rynku. Nasz robot w tym momencie zaangażowany jest w prace w czterech lokalizacjach. Na rynku brakuje alternatywy dla tego typu maszyn. Pracuje tam, gdzie nie ma innych możliwości technologicznych, żeby wykonać zadanie i robi to 10 razy szybciej niż pracownicy z młotami udarowymi. Nasz robot ma już przepracowane około 1000. Pomógł nam przy skomplikowanej rozbiórce budynku, gdzie pracował na wysokości 5 piętra i rozbierał budynek piętro po piętrze do 2 kondygnacji. Tylko on był w stanie wykonać tę pracę. Dla nas ważna jest też jego niezawodność. Husqvarna posiada solidne maszyny i świetną obsługę serwisową” - mówił Piotr Kobyliński, prezes SP Polska z.o.o.

Firma Husqvarna Construction może pochwalić się szeroką gamą produktów do prac budowlanych, remontowych i wyburzeniowych. Zapewnia profesjonalistom z branży budowlanej wsparcie, serwis oraz szeroką gamę zaawansowanych technologicznie maszyn, narzędzi diamentowych. Posiada również akcesoria niezbędne do cięcia, wiercenia, wyburzania, szlifowania, polerowania betonu ale także do zagęszczania podłoża oraz do wibrowania i układania betonu. Ponadto maszyny Husqvarna wyróżniają się dużym bezpieczeństwem użytkowania i gotowością do wykonania nawet najtrudniejszych zadań.

„Cieszymy się, że spółka SP Polska wykorzystała maszyny budowlane z portfolio Husqvarna Construction do tego trudnego zadania. Dzięki temu są w stanie wykonać zadanie w 100%, zgodnie z wytycznymi zleceniodawcy, pozostawiając konstrukcję budynku w stanie nienaruszonym. Łatwość montażu i mobilność maszyny, którą dysponują zmniejszy czas pracy, co pozwoli na wygenerowanie oszczędności i ograniczy koszty związane z m.in. zatrudnieniem dodatkowych pracowników czy sprzętu wyburzeniowego” – podsumował Dawid Trukszyn, Ekspert firmy Husqvarna Construction.

Źródło: Husqvarna Construction

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ