Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

RBEI rozpoczyna działalność w Warszawie

Ocena: 4.5
3144

RBEI rozpoczyna w Warszawie działalność usługową dla Europy Centralnej i Wschodniej. Dział planuje do końca 2020 roku zatrudnić lokalnie ok. 50 pracowników. To ważny krok w rozwoju kompetencji informatycznych Grupy Bosch w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE). Jego celem jest wsparcie globalnej działalności Grupy Bosch w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a także rozwój oferty usług w takich obszarach jak testy oprogramowania czy budowa maszyn.

Dział Robert Bosch Engineering and Business Solutions (RBEI) otworzył nowe centrum usług (nearshoring) w Warszawie. Fot. Bosch

"Dzięki powstaniu nowego centrum, dział RBEI będzie miał przedstawicielstwo w Europie Środkowej i Wschodniej, a także zyska dostęp do lokalnej bazy talentów" – powiedział szef centrum, Sandeep Mulbagal Gururaj. – "Warszawa dysponuje specjalistami o szerokich kompetencjach w dziedzinie IT, jest także ważnym hubem technologicznym w obszarach takich jak sztuczna inteligencja, analityka danych czy robotyka, co będziemy mogli wykorzystać w rozwoju naszego biznesu" – dodał.

Celem warszawskiego centrum jest stworzenie kluczowych ról i kompetencji, takich jak Functional Consultant oraz Solution Architect, przy wsparciu ze strony zespołu RBEI w Indiach. RBEI jest silnie związany z regionami, w których prowadzi działalność i z tego względu planuje zatrudnić głównie pracowników z lokalnego rynku. Ponadto, w globalnej działalności biznesowej klienci wymagają zwykle bliskości kulturowej i geograficznej, a Warszawa świetnie odpowiada na  te potrzeby.

"Polska lokalizacja okazała się najbardziej atrakcyjna i najlepiej spełniała  wysokie wymagania kolegów z Indii dotyczące rozwoju IT i usług digitalnych. Cieszymy się, że to właśnie w Warszawie zaczęło funkcjonować centrum pracujące nad rozwiązaniami dla IoT i smart living i że będziemy mogli aktywnie wspierać jego rozwój w obszarach dedykowanych klientom w Europie" – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes zarządu spółki Robert Bosch w Polsce.

Robert Bosch Engineering and Business Solutions z siedzibą w Indiach jest spółką należącą w całości do koncernu Robert Bosch GmbH. Oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu inżynierii, IT oraz biznesu. Zatrudnia ponad 19 000 pracowników i jest największym centrum rozwoju oprogramowania Bosch poza granicami Niemiec. Swoją działalność prowadzi za pośrednictwem centrów w Indiach, Meksyku, Wietnamie oraz Polsce i obejmuje swoim zasięgiem USA, Europę oraz region Azji i Pacyfiku.

Od kilku lat Grupa Bosch intensywnie rozwija w Warszawie swoje Centrum Kompetencyjne IT. Zatrudnienie w centrum zwiększyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy dwukrotnie: ponad 200 osób pracuje tutaj nad nowymi technologiami, które mają kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej i produkcyjnej oddziałów Bosch na całym świecie. Obejmują one takie obszary jak Przemysł 4.0, handel elektroniczny, zarządzanie cyklem życia produktów i systemy Enterprise Resource Planning (SAP). Otwarcie centrum RBEI jest kolejnym, bardzo ważnym krokiem w rozwoju kompetencji Grupy Bosch w Warszawie w obszarach takich jak inżynieria oraz IT.

Źródło: Bosch

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: