Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Pierwsze Volvo FH dostarczone polskiej firmie

Ocena: 0
1901
Pierwszy zamówiony w Polsce egzemplarz nowego Volvo FH został przekazany podczas uroczystości, która odbyła się 13 kwietnia br. w Gdańsku. Ciągnik siodłowy zasilił flotę firmy Krajtrans ze Zblewa.

Pierwsze w Polsce nowe Volvo FH zasiliło flotę firmy Krajtrans ze Zblewa
Fot. Volvo


Andrzej Krajewski, właściciel Zakładu Transportowego Krajtrans, jest od wielu lat związany z marką Volvo. Jego firma powstała w 1985 roku i pierwszy jej tabor stanowił ciężarowy Liaz, którego zastąpiły samowyładowcze Jelcze. Z czasem wywrotki zostały zastąpione przez używane ciągniki siodłowe Volvo F12. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy stały się zakupy fabrycznie nowych Volvo FH12, pierwszego w roku 1996. Obecnie flota firmy składa się z 28 ciągników FH12, piętnastu naczep kurtynowych, piętnastu naczep samowyładowczych, pięciu naczep z bocznym wyładunkiem oraz dwóch naczep niskopodwoziowych. Zakupiony ciągnik Volvo FH w połączeniu z naczepą kurtynową będzie obsługiwał trasy międzynarodowe wiodące do Belgii, Holandii i Portugalii.

Pierwsze nowe Volvo FH, które trafiło do rąk polskiego użytkownika zostało przygotowane w specjalnej specyfikacji premierowej. Największa dostępna w ofercie kabina sypialna Globetrotter XL została wyposażona w pakiet sypialny 2 Beds Plus. Górna leżanka ma wymiary 700x1900 mm, natomiast dolna 815x2000 mm. Fotel pasażera typu Relax można obracać. Do dyspozycji kierowcy jest także chłodziarka o pojemności 33 l, rozkładany stolik oraz dodatkowe półki i obszerne schowki. O komfort podczas jazdy i odpoczynku dba automatyczna klimatyzacja, elektrycznie sterowany szyberdach, elektryczna klimatyzacja postojowa oraz postojowy ogrzewacz kabiny. Bezpieczeństwo kierowcy podnosi pakiet Protection w postaci m.in. podręcznego sejfu, laminowanych szyb bocznych i alarmu.

Pod kabinę Volvo FH w efektownym kolorze Yellow Twister trafił oszczędny 13-litrowy silnik EEV o mocy 500 KM i momencie obrotowym 2500 Nm, spełniający normę Euro 5. Pierwsze zamówione w Polsce Volvo FH wyposażone zostało w nowatorską funkcję I-See, dzięki której można zaoszczędzić do 5% paliwa. Pojazd firmy Krajtrans objęty jest usługą Dynafleet zawierającą pakiety: Paliwo i Środowisko, Czas Pracy Kierowcy oraz Lokalizacja.

Wkrótce do pierwszego przekazanego Volvo FH dołączą kolejne, ponieważ liczba zamówionych w Polsce pojazdów tego typu osiągnęła już poziom ok. 200 egzemplarzy.

Forum Budowlane, nr 5 (204) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ