Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

PEUiM kupił akcje Tiltra PDM Białystok

Ocena: 0
8133
PEUiM, białostocka spółka należąca do Grupy Tiltra, skupiająca firmy specjalizujące się m.in. w budowie dróg, mostów i sieci inżynieryjnych, podpisała umowę z Ministerstwem Skarbu Państwa na zakup 30,51% akcji spółki Tiltra Przedsiębiorstwo Drogowo– Mostowe Białystok. Wartość transakcji wyniosła 1,45 mln zł.
Transakcja zakupu akcji Tiltra PDM Białystok odbyła się w ramach zorganizowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa przetargu publicznego, mającego na celu zakończenie procesu prywatyzacji spółki. Już przed podpisaniem umowy PEUiM był większościowym akcjonariuszem Tiltry PDM Białystok kontrolując 64,1% akcji. Zakup dodatkowych 30,51% akcji oznacza przejęcie przez PEUiM samodzielnej kontroli nad spółką.

Aktualnie PEUiM w ramach swojej grupy kontroluje trzy spółki z sektora budownictwa infrastrukturalnego: Brux, Dalba oraz Tiltra PDM Białystok. Grupa realizuje projekty głównie na terenie województwa podlaskiego, a do najważniejszych z nich należy m.in.: przebudowa ul. Gen. St. Maczka, Mickiewicza oraz Antoniukowskiej w Białymstoku. Jednym z aktualnie realizowanych przez PEUiM projektów jest przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 671 na odcinku Krypno – Tykocin. Wartość tego kontraktu wynosi prawie 25 mln zł.

Źródło: Forum Budowlane, nr 1 (176) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: