Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

PACCAR przedstawia aktualizację dotyczącą działalności przedsiębiorstwa

Ocena: 4.9
867

PACCAR Inc przedstawia aktualizację dotyczącą działalności przedsiębiorstwa w odpowiedzi na ostatnie zmiany popytu klientów i słabsze perspektywy dla światowej gospodarki będące konsekwencją pandemii koronawirusa.

Silnik PACCAR MX-13. Fot. PACCAR

Firma PACCAR zawiesza produkcję ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie w okresie od 24 marca do 6 kwietnia 2020 r. Firma będzie też na bieżąco analizować sytuację i dostosowywać swoje przyszłe działania. PACCAR będzie niezmiennie zapewniać wsparcie posprzedażne swoim klientom, którzy dostarczają niezbędne usługi transportowe dla naszych społeczności.

Obniżone plany produkcji, wynikające ze zmian popytu oraz przepisów i wytycznych rządowych, przełożą się na wyniki finansowe PACCAR za pierwszy kwartał i pozostałą część 2020 r. Firma przedstawi aktualizację swoich prognoz na 2020 r. i wyników za pierwszy kwartał podczas prezentacji wyników finansowych zaplanowanej na 21 kwietnia 2020 r.

Spółka ma mocną pozycję finansową, z doskonałą płynnością i ratingami kredytowymi klasy inwestycyjnej A+ / A1. Łączna wartość środków pieniężnych z działalności operacyjnej i zbywalnych papierów wartościowych o wysokiej płynności wyniosła na koniec lutego 2020 r. 4,28 mld USD. Spółka ma również dostęp do aktywnych linii kredytowych w wysokości 3,00 mld USD.

„Doskonała pozycja bilansowa PACCAR, doświadczony zespół kierowniczy i wybitni pracownicy przyczynią się do skutecznego zarządzania firmą w tym trudnym okresie” - powiedział Preston Feight, dyrektor generalny.

PACCAR jest światowym liderem technologicznym w zakresie projektowania i produkcji wysokiej jakości lekkich, średnich i ciężkich samochodów ciężarowych pod markami Kenworth, Peterbilt i DAF, jak również zapewnia najlepsze usługi posprzedażne związane ze swoimi produktami. PACCAR również projektuje i produkuje zaawansowane układy napędowe, świadczy usługi finansowe, oferuje technologie informacyjne oraz dystrybuuje części do samochodów ciężarowych. Akcje PACCAR są notowane na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ Global Select, symbol PCAR.

Niniejsza informacja zawiera „stwierdzenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu ustawy o reformie postępowania sądowego w zakresie prywatnych papierów wartościowych. Stwierdzenia te oparte są na bieżących oczekiwaniach kierownictwa i podlegają ryzyku oraz bieżącym zmianom. Rzeczywiste wyniki mogą się znacznie różnić od przedstawionych w tym wydaniu z powodu różnych czynników. Więcej informacji na temat tych czynników zawierają sprawozdania PACCAR złożone w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych.

Źródło: DAF Trucks Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ