Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowy punkt Volvo Truck Center

Ocena: 0
4391
Volvo Trucks nie ustaje w wysiłkach na rzecz ciągłego rozwoju i doskonalenia usług serwisowych w Polsce.

Nowy punkt Volvo Truck Center w Skawinie
Fot. Volvo


Realizacji tych zadań służy uroczyście zainaugurowany 6 maja br. nowy punkt Volvo Truck Center w Skawinie.

W inauguracji obiektu, oprócz przedstawicieli Volvo, uczestniczyli również licznie zgromadzeni goście, a wśród nich klienci, przedstawiciele władz Miasta i Gminy Skawina, sąsiadujących firm oraz dziennikarze. Punkt Volvo Truck Center w Skawinie znajduje się na terenie nowego obiektu Volvo z budynkiem głównym o powierzchni użytkowej 3668 m kw., składającym się z dwóch skrzydeł warsztatowych oraz centralnej części administracyjno-biurowej.

Północne skrzydło budynku, o powierzchni ok. 1300 m kw., to część serwisowa Volvo Truck Center, a w niej warsztat naprawczy samochodów ciężarowych i autobusów Volvo, z czterema, pełnowymiarowymi przejazdowymi nawami naprawczymi o długości całkowitej 32 m każda, z linią diagnostyczną i stanowiskiem do wymiany olejów.

Warsztat wyposażony jest w nowoczesne urządzenia naprawcze i technologiczne, w skład, których wchodzą m.in.: stacjonarne i mobilne podnośniki kołowe Stertil-Koni, a także dwa niezależne systemy dystrybucji oleju, urządzenia diagnostyczne, odciągi spalin oraz centralna instalacja sprężonego powietrza.

W części serwisowej znajdują się również: dwupoziomowy magazyn części zamiennych (180 m kw.), narzędziownia, zespołownia. Dodatkowo, na terenie obiektu jest myjnia dla samochodów ciężarowych, zapewniająca 80% recyrkulację użytej wody.

Nowy punkt Volvo Truck Center ma bardzo dogodną lokalizację – znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie południowej obwodnicy Krakowa, będącej przedłużeniem autostrady A4 z Wrocławia do Szarowa k. Bochni, a docelowo do granicy wschodniej.

Obiekt Volvo w Skawinie jest również nową placówką firmy Volvo Maszyny Budowlane Polska dla regionu górnego Śląska, Podkarpacia i części województwa świętokrzyskiego.

Źródło: Forum Budowlane, nr 5 (180) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ