Nowe rozmiary opon zimowych Scandinavia

Ocena: 0
2436
Firma Continental uzupełniła linię opon zimowych Scandinavia 2 (wprowadzonych w 2010 roku) o pięć nowych rozmiarów.

Nowa seria opon zimowych Continental Scandinavia 2 została uzupełniona o pięć nowych, niskoprofilowych produktów o zwiększonej nośności
Fot. Continental


Zostaną dodane do oferty w nadchodzącym sezonie zimowym. Nowe rozmiary – 315/70 R 22.5 XL, 315/60 R 22.5 XL i 355/50 R 22.5 XL dopełniają ofertę opon dla osi kierującej. Nowe opony zimowe ze specjalną, zwiększoną możliwo-ścią obciążania biorą pod uwagę rosnącą masę przyszłych silników Euro 6 z większą nośnością przedniej osi.

Umożliwia to np. wykorzystanie nowych opon Continental HSW2 Scandinavia w rozmiarze 355/50 R 22.5 XL w przypadku pojazdów o obciążeniu osi do 8 t. Dodane zostały trzy wersje XL dwóch nowych niskoprofilowych opon w rozmiarach 295/60 R 22.5 i 315/60 R 22.5 dla osi jezdnej.

Wszystkie opony na oś kierującą z nowej serii Scandinavia 2 mają inteligentny wzór bieżnika, zapewniający optymalny kontakt z drogą na różnych nawierzchniach dzięki licznym rowkom wzdłużnym, poprzecznym i nacięciom. Dzięki mocno żebrowanemu profilowi powstają liczne krawędzie zapewniające przyczepność, dające wsparcie boczne i przyczepność na śliskich nawierzchniach. Miękka mieszanka bieżnika, która została opracowana specjalnie na potrzeby nowych opon zimowych, zapewnia szczególnie dobrą przyczepność na lodzie i ubitym śniegu. Szerokie żebrowanie na barkach opon zimowych zapewnia optymalne wsparcie w przypadku działania sił bocznych pojawiających się w rogach.

Podczas eksploatacji, nowe produkty Continental Scandinavia zmieniają swój charakter dzięki dwufazowej konfiguracji bieżnika. W zimie opona Scandinavia z maksymalną liczbą krawędzi przyczepnych zapewnia maksymalną przyczepność. W miarę jak się zużywa, wzór bieżnika zmienia się we właściwy dla opony letniej dzięki znacząco większej zawartości gumy, co ma pozytywny wpływ na nośność, stabilność jazdy i zużycie paliwa.

Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (186) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


Polecamy

- Reklama -


Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ