Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nowe Actrosy dołączają do floty Epo-Trans

Ocena: 4.4
1570

Nowy Actros wkracza do Polski. Epo-Trans, firma, która w sierpniu odebrała wyróżnienie w kategorii najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw branży TSL dziennika “Rzeczpospolita”,  zamówiła łącznie 21 sztuk flagowego ciągnika Mercedes-Benz najnowszej generacji. Dwa pierwsze zostały przekazane przedstawicielom Epo-trans 20 sierpnia.

20 sierpnia w Tychach odbyło się uroczyste przekazanie pierwszych egzemplarzy Nowych Actrosów firmie Epo-Trans Logistic S.A. Fot. Mercedes-Benz Trucks

"W ciągu wielu lat współpracy z Mercedes-Benz odebraliśmy łącznie ok. 250 Actrosów, z najnowszym modelem tego ciągnika wiążemy duże nadzieje, jeśli chodzi o ekonomiczność, ale zainteresowały nas też inne innowacje, które znalazły się na jego pokładzie, np. MirrorCam" – mówił prezes Epo-Transu Piotr Ozimek, odbierając symboliczny kluczyk. Ten system pozwoli kierowcom lepiej kontrolować otoczenie pojazdu niż tradycyjne lusterka. Ponadto świetnym rozwiązaniem jest nowa wersja sprawdzonego już systemu Predictive Powertrain Control, uwzględniająca drogi lokalne. Nasi kierowcy już dawno przekonali się do jazdy z tym inteligentnym tempomatem, myślę, że teraz zyskali dodatkowe duże ułatwienie" - dodaje.

Ze strony klienta – oprócz prezesa Piotra Ozimka – w uroczystości wziął również udział jego syn, Paweł Ozimek, członek zarządu firmy i utytułowany kierowca zawodów eco drivingu, oraz kierowcy.

"Jestem dumny i wdzięczny, że możemy się cieszyć zaufaniem tak innowacyjnej firmy jak Epo-Trans" – mówił Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska podczas uroczystego przekazania pojazdów. "Jestem pewny, że go nie zawiedziemy i Nowy Actros, najbardziej innowacyjna ciężarówka na rynku, spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje" - dodaje.

W imieniu Mercedes-Benz pojazdy przekazywali także reprezentujący Mercedes-Benz Sosnowiec Tomasz Bultrowicz, dyrektor handlowy, Janusz Klimczok, szef serwisu samochodów ciężarowych, oraz opiekun handlowy Epo-Transu Mariusz Urbański.

Na parkingu przed nowoczesnym stadionem piłkarskim w Tychach stanęły dwa Nowe Actrosy 1851 – jeden w kolorze srebrno-szarym z kabiną GigaSpace i drugi polakierowany na biało z kabiną BigSpace w wersji SoloStar Concept. Trafiły od razu w ręce kierowców Epo-Transu, dla których będą nowym miejscem pracy – obydwa zostały skonfigurowane zgodnie z ich potrzebami wynikającymi z charakteru pracy. Do końca roku Epo-Trans ma odebrać jeszcze 19 zamówionych Nowych Actrosów.

Źródło: Mercedes-Benz Trucks

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ