Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Nagroda dla kabiny

Ocena: 0
1986

Kabina Cube została wyróżniona prestiżową nagrodą za wzornictwo iF. Doceniono dużą przestrzeń, aspekt funkcjonalności i innowacyjną estetykę

Fot. Linden Comansa

Kabina Cube firmy Linden Comansa, będąca miejscem pracy operatora dźwigu wieżowego otrzymała prestiżową nagrodę iF, jedną z najważniejszych na świecie w zakresie projektowania produktów przemysłowych.
W przypadku operatorów dźwigów wieżowych wspaniałe widoki zwykle nie stanowią problemu, ale przestrzeń robocza, która idealnie łączyłaby komfort, wydajność i oczywiście wygląd. Udało się to połączyć w kabinie Cube, którą firma Linden Comansa wprowadziła pod koniec 2017 roku. Zaprojektowało ją hiszpańskie studio wzornictwa przemysłowego BigD, i postanowiło zgłosić projekt do prestiżowego konkursu iF Awards. Otrzymana nagroda jest dla Linden Comansa i BigD zwieńczeniem projektu, który trwał prawie 2 lata.

Fot. Linden Comansa

Alberto Munárriz, dyrektor generalny Linden Comansa

„Nagroda iF jest wyrazem uznania dla wielkiego dzieła firmy BigD, która postawiła się na stanowisku operatora dźwigu w dowolnym miejscu na świecie, aby zaoferować mu przyjemną przestrzeń roboczą z możliwie największą wydajnością. Ponadto kabina Cube oferuje innowacyjny, estetyczny wygląd, który różni się od dotychczasowych na rynku, a przy tym spełnia wszystkie wymagania techniczne dla kabiny jako fundamentalnej części żurawia. Jeśli tak prestiżowa nagroda przyznawana jest przez całkowicie niezależny organ, jest podwójną nagrodą. To, co doceniło jury, to nie tylko czysto estetyczny wygląd, ale cały projekt. Kabina Cube jest niewielką częścią żurawia wieżowego, ale stanowi jego centrum obsługi i kontroli ładunków. Dzięki kompleksowej analizie doświadczeń operatorów żurawi wieżowych stworzyliśmy kabinę całkowicie ukierunkowaną na użytkownika, zapewniającą ogromny komfort, z dużą przestrzenią, dającą możliwość wdrażania nowych funkcji, które mogą pojawić się w przyszłych projektów”.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (263) 2018

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: