Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Mostostal Warszawa wybuduje obiekty Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych

Ocena: 0
1497

11 lutego 2020 r. Mostostal Warszawa zawarł z Zarządem Inwestycji Miejskich w Krakowie kontrakt na realizację obiektów Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych w Krakowie. Wartość umowy: 39,25 mln zł brutto.

Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 to pomysł na wspólną przestrzeń, która ma zapewnić techniczne i organizacyjne warunki do pracy, nauki czy spędzania wolnego czasu dla różnych środowisk: startupów i mikroprzedsiębiorstw, grup twórczych, organizacji społecznych, mieszkańców i grup nieformalnych, każdego, kto jest zainteresowany rozwijaniem swej aktywności. Udział w funkcjonowaniu Klastra będzie miał też samorząd. Planuje się, że swoją siedzibę w nowej przestrzeni będą miały miejskie instytucje odpowiedzialne za wspieranie inicjatyw społecznych, dialog i współpracę z organizacjami społecznymi. Klaster powstanie oparciu o dwa istniejące budynki magazynowe przy ul. Zabłocie, w rejonie torów kolejowych.

"Mostostal Warszawa kolejny raz zaznacza swoją wysoką aktywność na terenie województwa małopolskiego, na którym obecnie realizuje szereg inwestycji, m.in. osiedle Przyzby-Zalesie, z mieszkaniami przeznaczonymi na potrzeby komunalne, czy obiekty Akademii Górniczo-Hutniczej. Dodatkowo, w ostatnich latach realizowaliśmy w Krakowie szereg ważnych obiektów użyteczności publicznej, m.in. Dworzec PKP Kraków Główny czy ostatnio oddany do użytkowania po przebudowie Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza" - mówi Grzegorz Danikiewicz, Dyrektor Handlowy w Obszarze Wschodnim w Mostostalu Warszawa. "Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych to dla nas ważny projekt, który zrealizuje zespół wysokokwalifikowanych i zaangażowanych inżynierów, specjalizujących się w formule projektów: "Zaprojektuj i zbuduj". To będzie pierwsze takie miejsce w Krakowie zorganizowane przez samorząd, gdzie swoje aspiracje i pomysły będą mogli rozwijać przedstawiciele różnych środowisk. Tym bardziej cieszymy się, że udało się rozstrzygnąć postępowanie przetargowe i skutecznie wyłonić wykonawcę. Harmonogram prac jest ambitny, bo już w połowie przyszłego roku klaster powinien zostać oddany do użytku" - mówi Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Szczegóły kontraktu

  • Wartość umowy: 39,25 mln zł brutto.
  • Termin realizacji: 30.07.2021.
  • Termin płatności: 30 dni od daty złożenia w siedzibie Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury.
  • Maksymalny okres rękojmi wynosi 84 mc-e.
  • Zabezpieczenie należytego wykonania: 5% wartości wynagrodzenia brutto w formie gwarancji bankowej.

Źródło i zdjęcie: Mostostal Warszawa

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ