MOFFETT E4 NX - nowa generacja elektrycznych wózków widłowych

Ocena: 5
2150

Hiab, należący do Cargotec, wprowadza na rynek MOFFETT E4 NX, nową generację elektrycznych wózków widłowych i pierwszy na świecie elektryczny wózek widłowy z napędem na 3 koła.

 

 

Na bazie podwozia MOFFETT M4, Hiab zbudował bezemisyjny wózek widłowy napędzany przez akumulatory litowo-jonowe z nowymi sterownikami i nowym interfejsem HMI (Human Machine Interface), który wyświetla pojemność baterii, wydajność maszyny i informacje serwisowe. MOFFETT można ładować z zwykłego gniazda domowego lub gniazda 30 A (w celu szybszego ładowania), a także z samochodu ciężarowego pomiędzy dostawami.

Nowa eSeries MOFFETT, dostępna jako E4 NX, jest nie tylko korzystna dla środowiska, ponieważ ma zerową emisję spalin, ale jest również znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla operatora, ponieważ jest praktycznie cicha i ma mniej wibracji niż ciężarówka z silnikiem diesla. Niski poziom hałasu oznacza, że może być obsługiwany bez zatyczek do uszu, dzięki czemu kierowca może zarówno widzieć, jak i słyszeć niebezpieczeństwo. Może być również obsługiwany w nocy i dostarczać ładunek wewnątrz magazynów.

Całkowity koszt posiadania jest niższy niż równoważny model oleju napędowego, ponieważ może być ładowany elektrycznie i obniżyć koszty usług. Jest on zaprojektowany z mniejszą ilością ruchomych części, co skraca czas serwisowania i koszty części zamiennych.

"Projekt MOFFETT eSeries jest naturalnym wyborem dla klientów, którzy muszą wejść do stref niskiej emisji, pracować w nocy lub osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju. Jednak, ponieważ wózki elektryczne są tańsze w prowadzeniu, bezpieczniejsze i bardziej wygodne, uważamy, że okażą się popularne wśród klientów w wielu branżach. Jesteśmy pewni, że kierowcy docenią pracę w środowisku wolnym od spalin i możliwość usłyszenia, co dzieje się wokół nich", mówi Jann Hansen, dyrektor sales & product business management, Hiab.

MOFFETT eSeries mają mobilną łączność, dzięki czemu właściciele mogą uzyskać dostęp do HiConnect w Hiab™. HiConnect monitoruje ponad 100 parametrów maszyny. Niektóre z nich są wyświetlane na HMI, podczas gdy pełny zakres danych jest dostępny z portalu internetowego HiConnect. Parametry wahają się od pojemności baterii do czasu i trasy dostawy oraz bezpieczeństwa kierowcy i powiadomień serwisowych.

 

Źródło: Informacja prasowa Hiab

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ