Marka Case wzięła udział w oczyszczaniu najbardziej zanieczyszczonej rzeki Europy

Ocena: 5
1966

Marka Case wystąpiła w emitowanym przez stację RAI2 programie „La Natura che parla” (tzn. Natura, która mówi), podróży przez Włochy w poszukiwaniu zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz działań, które pomogłyby je rozwiązać. CNH Industrial stara się o ciągły rozwój technologii, innowacyjność i zrównoważony rozwój, dlatego uczestniczyła w operacji oczyszczania plaży nad rzeką Sarno — najbardziej zanieczyszczonej w Europie. 

 

 

„Program miał na celu podkreślenie szkód, jakie działania człowieka mogą wyrządzić środowisku, ukazując również starania w celu powstrzymania długotrwałych skutków tych działań”, wyjaśnia Luigi Pelazza. „Ładowarka kołowa firmy Case odegrała kluczową rolę w jednej z tych operacji, pomagając w szybkim oczyszczeniu mocno zanieczyszczonej plaży i przywrócenia jej naturze”.

Ładowarka kołowa 821G firmy Case występowała w ósmym odcinku, poświęconym wyłącznie rzece Sarno. Maszyna pracowała przy oczyszczaniu plaży w Rovigliano (Torre Annunziata), gdzie znajduje się ujście rzeki do morza.

 

„Zawsze szukamy okazji do uczynienia pozytywnej zmiany w społecznościach, w których działamy. Gdy tylko usłyszałam o tym projekcie, wiedziałam, że firma CASE będzie idealnym towarzyszem w rozwiązywaniu wskazanych problemów”, przyznaje Daniela Ropolo, szefowa inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju w CNH Industrial.

 

Nabrzeże, zlokalizowane w pobliżu Neapolu i Pompei, a także naprzeciw wysp Capri i Ischia, nie nadawało się do pływania i było wprost obsypane śmieciami. W trakcie programu nagrywanego pod koniec sierpnia grupa ochotników „Le meraviglie del Golfo” zgromadziła kopce butelek, pojemników, trzciny i innych odpadów, dbając w jak największym stopniu o ich recykling.

Ładowarka 821G została wyposażona w łyżkę szkieletową o objętości trzech metrów sześciennych, aby oddzielać odpady od piasku. Wszystkie zebrane odpady umieszczono następnie w 6-metrowym kontenerze, który po zakończeniu operacji był tylko do połowy pusty. Dzięki temu znowu można podziwiać na plaży drobny, czarny piasek wulkaniczny. 

 

Technologie Case nigdy nie były celem same w sobie — zawsze służą do rozwiązywania rzeczywistych problemów na świecie, takich jak zanieczyszczenie środowiska. Jedną z naszych głównych wartości jest wspieranie społeczności, zaś oczyszczanie plaży stanowi tego dobitny przykład. Wyposażenie ochotników w maszynę, tak aby mogli przywrócić naturze tak wyjątkową plażę wulkaniczną, jest dla nas zaszczytem i czymś, na co zasługują przyszłe pokolenia”, dodaje Nicola D’Arpino, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w CNH Industrial Construction Europe.  

 

Nie był to pierwszy raz, kiedy firma Case zaangażowała się we wspieranie społeczności dotkniętych katastrofami naturalnymi i przyczyniła się do ochrony środowiska. Szerszą koncentrację firmy CNH Industrial na zrównoważonym rozwoju odzwierciedla również konstrukcja jej maszyn oraz to, że firma zawsze szuka możliwości elektryfikacji.

 

Od dziewięciu lat CNH Industrial wyróżniana jest tytułem „Lidera Branży” w zestawieniach Dow Jones Sustainability Indices, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. 

 

Źródło: Informacja prasowa Case

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ