Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Koparki gąsienicowe Doosan nagrodzone

Ocena: 4.9
1916

Doosan Infracore Europe z przyjemnością informuje, że nasze koparki gąsienicowe zdobyły nagrody EquipmentWatch 2020 w kategorii najniższy koszt utrzymania (LCO) oraz najniższa utrata wartości (HRV). Trzeci rok z rzędu koparka gąsienicowa o masie 30 ton Doosan DX300LC-5 otrzymała nagrodę LCO w kategorii średnich koparek gąsienicowych, a koparka gąsienicowa o masie 18,5 tony Doosan DX180LC-5 nagrodę HRV 2020 w kategorii małych koparek gąsienicowych.

Koparka Doosan DX180LC-5. Otrzymała nagrodę HRV 2020 w kategorii małych koparek gąsienicowych. Fot. Doosan

EquipmentWatch to światowy lider w dziedzinie danych, oprogramowania i informacji dla branży ciężkiego sprzętu budowlanego. Przyznawane przez EquipmentWatch nagrody LCO i HRV to jedyne tego typu wyróżnienia branżowe opierające się na danych dotyczących realnych, długoterminowych kosztów eksploatacji ciężkiego sprzętu i maszyn kompaktowych.

Nagrody LCO otrzymują maszyny nominowane w 20 kategoriach, mogące się poszczycić najniższym kosztem utrzymania w okresie pięcioletnim. Nagrody HRV są przyznawane tym modelom poszczególnych typów maszyn, które według prognoz utracą najmniej na swojej wartości początkowej po upływie pięciu lat.

Komentując nagrody, Gilles Bendaoud, wiceprezydent Sprzedaży i Marketingu z Doosan Infracore Europe B.V., powiedział: „Całkowity koszt utrzymania i utrata wartości to prawdopodobnie najważniejsze czynniki brane pod uwagę przy zakupie sprzętu, a nagrody zdobyte przez DX180LC-5 i DX300LC-5 są dowodem na to, że maszyny Doosan zawsze otrzymują wysokie oceny za wydajność i stosunek jakości do ceny. Nagrody pokazują również, dlaczego Doosan jest jednym z najlepszych producentów sprzętu budowlanego na świecie”.

Optymalne zużycie paliwa

Koparka DX180LC-5 napędzana jest silnikiem Diesla Perkins 1204F o mocy 97,9 kW przy 2000 obr./min. Napęd modelu DX300LC-5 to 6-cylindrowy silnik Diesla Doosan DL08 o mocy 202 kW przy 1800 obr./min.

Podobnie jak pozostałe modele koparek gąsienicowych Doosan, DX180LC-5 i DX300LC-5 są wyposażone w innowacyjne, ekskluzywne funkcje zmniejszające zużycie paliwa nawet o 10% w porównaniu do maszyn poprzedniej generacji.

Do funkcji tych należą dzienny licznik kilometrów, pozwalający operatorowi sprawdzić zużycie paliwa w danym dniu (lub innym okresie) bezpośrednio z poziomu panelu sterowania, system automatycznego wyłączania silnika po określonym okresie bezczynności (od 3 do 60 minut, zależnie od ustawień operatora) oraz opracowany przez Doosan układ SPC (Smart Power Control) optymalizujący pracę pompy i silnika i pozwalający zaoszczędzić jeszcze więcej paliwa.

Stworzone, aby obniżyć całkowity koszt utrzymania

W celu dodatkowego zwiększenia wytrzymałości i zmniejszenia poziomu hałasu wszystkie koparki Doosan LC-5 wyposażono w tuleje EM (Enhanced Macro-surface), które po nasmarowaniu są dużo bardziej wydajne niż standardowe tuleje.

Montowane fabrycznie wstępne filtry powietrza usuwają większość pyłu, zanieczyszczeń, owadów, deszczu i śniegu z wlotu powietrza, zapewniając większą czystość powietrza doprowadzanego do filtra powietrza silnika. Wydłuża to okresy pomiędzy wymaganym serwisowaniem tego filtra, zwiększając tym samym czas eksploatacji i wydajność maszyny.  

W kabinie zamontowano również dodatkowe zabezpieczenie filtra powietrza oraz zmieniono konstrukcję filtrów klimatyzatora na łatwiejszą do wymiany. W warunkach dużego zapylenia (np. przy pracy w kamieniołomie) zaleca się stosowanie opcjonalnego olejowego filtra wstępnego (o pojemności 9,5 l), który usuwa pył z doprowadzanego powietrza, w znacznym stopniu wydłużając okres pomiędzy wymaganymi wymianami filtra.

Koparkę wyposażono w alarm dźwiękowy informujący operatora o obecności wody w paliwie, zapobiegający trwałemu uszkodzeniu silnika. Jeśli operator zignoruje sygnał po kilku ostrzeżeniach, obciążenie silnika i pompy zostanie automatycznie zmniejszone. Dodatkowo, aby ułatwić operatorom zrozumienie ostrzeżeń oraz przekazać odpowiednie kody ostrzeżeń, na panelu wyświetlane są komunikaty ze szczegółowymi informacjami oraz łatwymi do zrozumienia ostrzeżeniami.

System zarządzania flotą DoosanConnect w standardzie

Koparki DX180LC-5 i DX300LC-5, podobnie jak wszystkie koparki Doosan o masie 14 ton i większej, są fabrycznie wyposażone w najnowocześniejszy bezprzewodowy system zarządzania flotą DoosanConnect. System DoosanConnect to rozwiązanie do zarządzania flotą przez sieć, niezwykle przydatne w przypadku sprawowania kontroli nad wydajnością i bezpieczeństwem pracy maszyn, podkreślające znaczenie konserwacji zapobiegawczej.

Źródło: Doosan

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ