Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Kolejne odcinki dróg z potwierdzeniem unijnego dofinansowania

Ocena: 0
6281

Komisja Europejska potwierdziła dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na dwa odcinki dróg ekspresowych: S5 i S17, na które w drugiej połowie lipca GDDKiA zawarła z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowy na dofinansowanie ze środków UE.

Projekt "Budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa - Garwolin, odc. w. Zakręt - w. Lubelska" otrzyma z POIiŚ ponad 274,4 mln zł. Jego cała wartość to niemal 734,7 mln zł. Powstanie prawie 4,5 km nowej drogi ekspresowej, stanowiący fragment wschodniej obwodnicy Warszawy, łączący węzeł Zakręt z węzłem Lubelska. Ten odcinek jest jednym z kluczowych fragmentów Warszawskiego Węzła Drogowego - umożliwi wpięcie do południowej obwodnicy Warszawy i połączenia w węzłem Konotopa na A2 w kierunku zachodnim, wyjazd na autostradę A2 w kierunku Terespola lub na S17 w kierunku Lublina, a docelowo połączy również z S8 w kierunku Białegostoku.

Druga decyzja komisji dotyczy projektu "Budowa drogi ekspresowej S5 na odc. Nowe Marzy - Bydgoszcz". Inwestycja o wartości przeszło 2 mld zł otrzyma dofinansowanie z POIiŚ w wysokości 1,08 mld zł.  Powstanie niemal 74 km drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Możliwa będzie jej rozbudowa o trzeci pas.

Źródło i zdjęcie: GDDKiA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: