Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Dron Doosan nagrodzony na targach CES 2020

Ocena: 4.7
2491

Nowe systemy dronów Doosan Mobility Innovation (DMI) zdobyły dwie nagrody w dwóch kategoriach na targach CES 2020. To największe targielektroniki na świecie, które odbyły się w Las Vegas od 7 do 10 stycznia 2020 roku. 

Dron Doosan z ogniwami wodorowymi znacznie poszerza obszar zastosowań dzięki wydłużeniu czasu lotu do ponad 2 godzin. Zdobył dwie nagrody na targach CES 2020. Fot. Doosan

Drony Doosan napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi składają się z akumulatora, zminiaturyzowanego i lekkiego układu ogniw paliwowych, który maksymalizuje mobilność dzięki wykorzystaniu technologii PEMFC (ogniw paliwowych z membranami do wymiany protonów) oraz ram dronów, które wykorzystują akumulator jako główne źródło zasilania. Na targach CES zaprezentowano akumulator DP30 i ramę drona DS30.

Dron Doosan z wytrzymałymi ogniwami paliwowymi (DS30 i DP30) otrzymał nagrodę za najlepszą innowację w kategorii dronów i systemów bezzałogowych. Akumulator DP30 zdobył również wyróżnienie w kategorii zrównoważonych, ekologicznych i inteligentnych rozwiązań. Dron z ogniwami wodorowymi znacznie poszerza wykorzystanie dronów dzięki wydłużeniu czasu lotu do ponad 2 godzin, podczas gdy drony z tradycyjnymi akumulatorami umożliwiają zaledwie 20–30 minut lotu.

Na międzynarodowych targach Samoter we Włoszech w marcu 2020, w ramach wystawy działu Smart Solutions o nazwie „Napędzane innowacją”, Doosan Infracore Europe przedstawi nowe drony z ogniwami paliwowymi DMI do monitorowania wydajności maszyn oraz szerszego zastosowania na placach budowy oraz w kopalniach i kamieniołomach.

Dzięki możliwości nawet dwugodzinnego lotu na jednym ładowaniu te wytrzymałe drony napędzane ogniwami paliwowymi mogą pokonywać duże odległości za jednym razem, co odróżnia je od tradycyjnych dronów, które wymagają wielu akumulatorów i kilku lądowań. Wykorzystywanie dronów zwiększa również bezpieczeństwo pracowników i zapobiega wypadkom dzięki stosowaniu skanowania z powietrza zamiast konieczności osobistego wchodzenia na konstrukcje.

Doosan będzie również wykorzystywał targi Samoter do promocji wizji Concept-X, koncepcji obejmującej wszystko od zautomatyzowanego zarządzania miejscem pracy przy użyciu dronów oraz przez technologie ICT po w pełni zautomatyzowane sterowanie maszynami.

Źródło: Doosan

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ