BZ WBK Leasing w pierwszej trójce po pierwszym kwartale 2015 r.

Ocena: 0
1968
Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że po pierwszym kwartale 2015 roku BZ WBK Leasing zajął trzecie miejsce dzięki rekordowej wartości sfinansowanych aktywów 788 mln zł z dynamiką blisko +21% r/r, tj. wyższą niż rynek o niemalże 18%. Cała branża leasingowa sfinansowała środki o wartości ponad 10,5 mld zł, czyli o 3% więcej niż przed rokiem. W samym marcu spółka była liderem, a odnotowany wzrost wyniósł blisko +38% w stosunku do marca 2014 r.

"Z kwartału na kwartał systematycznie poprawiamy wyniki, zwiększając nasz udział w finansowaniu praktycznie każdej kategorii środków trwałych i potwierdzając silną pozycję na rynku. Należymy do najlepszej trójki firm leasingowych w Polsce z jednym z najwyższych wzrostów +20,9% r/r w pierwszym kwartale. Doskonałe wyniki zawdzięczamy jakości obsługi klientów, bardzo dobrej ofercie produktowej oraz systematycznemu rozwojowi sieci sprzedaży"  - stwierdza Szymon Kamiński, Prezes Zarządu BZ WBK Leasing S.A. 

W pojazdach wyprzedzamy rynek

Po pierwszym kwartale 2015 roku firma BZ WBK Leasing sfinansowała pojazdy o łącznej wartości 367,34 mln zł, z 7,5% dynamiką r/r, podczas gdy cały rynek odnotował spadek -1,4% r/r, głównie z uwagi na bazę roku poprzedniego związaną z efektem "kratki". W całym segmencie największe wzrosty BZ WBK Leasing osiągnął w pojazdach osobowych (170,32 mln zł , +49,6% r/r), samochodach ciężarowych o masie powyżej 3,5 t (39,42 mln zł, +115,6% r/r) oraz ciągnikach siodłowych (70,17 mln zł, +44,9% r/r).

"Dane dotyczące koniunktury zaprezentowane przez GUS wskazują na poprawę nastrojów w większości sektorów gospodarki" - komentuje Szymon Kamiński. "W ostatnich miesiącach polski eksport do głównych odbiorców z UE wzrasta, a oczekiwany wzrost PKB, tj. ponad 3,5% w 2015 roku, pozwala na optymizm co do dalszego przyspieszenia inwestycji we wszystkich segmentach rynku" - dodaje Szymon Kamiński.

Bezkonkurencyjni w maszynach i urządzeniach


Początek 2015 roku BZ WBK Leasing po raz kolejny zamyka na pozycji lidera w sektorze finansowania maszyn i urządzeń z ponad 12,3% udziałem w rynku. Po pierwszym kwartale firma sfinansowała maszyny i urządzenia o wartości 403,3 mln zł, co dało jej wzrost na poziomie ponad 33% r/r, przy +12,5% dynamice całego rynku. Na tak dobry wynik wpływ miało przede wszystkim finansowanie dla rolnictwa, gdzie spółka od dłuższego czasu znajduje się w gronie liderów. Po pierwszym kwartale firma sfinansowała maszyny rolnicze na kwotę ponad 187 mln zł, co dało jej wzrost o prawie +17% r/r oraz ponad 23,4% udział w rynku.

"W I kwartale 2015 r. rynek maszyn rolniczych wzrósł o 9%, co pokazuje iż mimo braku nowych dotacji rolnicy nadal są skorzy do inwestowania, potwierdzają to także nasze wyniki oraz rosnąca z kwartału na kwartał liczba zawieranych umów" - mówi Tomasz Sudaj, Dyrektor Zarządzający ds. Strategii Rynkowej w BZ WBK Leasing. "W dłuższej perspektywie widzimy wysoki potencjał inwestycyjny w segmencie agro. Aktualnie rolnicy czekają na uruchomienie kolejnej transzy środków PROW. Rynek stymulowany poprzez środki unijne z pewnością odnotuje wzrosty w perspektywie najbliższych lat" - dodaje Tomasz Sudaj.

"Specjalizujemy się w finansowaniu polskiego rolnictwa, które stanowi dla nas jeden z kluczowych segmentów rynku. Wsłuchujemy się w potrzeby sektora i wprowadzamy nowe rozwiązania ułatwiające współpracę z naszymi obecnymi i przyszłymi klientami. Od 13 kwietnia br. finansowanie maszyn i urządzeń w postaci leasingu oraz pożyczki dostępne jest w ramach szybkiej procedury uproszczonej, co znacznie przyspiesza proces udzielania finansowania i ogranicza wymagania dokumentowe w stosunku do naszych klientów. Do wniosku wystarczą jedynie podstawowe dokumenty rejestrowe gospodarstwa, oświadczenia o skali prowadzonej działalności oraz uzyskiwanych dochodach" - dodaje Tomasz Sudaj. 

Ożywienie w sektorze budownictwa i produkcji przemysłowej

Do końca pierwszego kwartału 2015 roku BZ WBK Leasing sfinansował sprzęt budowlany o wartości pond 33 mln zł, co daje dynamikę na poziomie blisko +80%. W segmencie finansowania maszyn do produkcji tworzyw sztucznych i obróbki metalu spółka sfinansowała środki trwałe za niemalże 36 mln zł (+87% r/r).

"Wyniki branży budowlanej są lepsze od prognozowanych na początku roku. Spodziewamy się, że rynek maszyn i urządzeń budowlanych odnotuje kilkunastoprocentowy wzrost. Istotnymi czynnikami będą inwestycje w sektorze energetycznym, kolejowym oraz budownictwie drogowym. Niski poziom stóp procentowych oraz możliwość korzystania przez przedsiębiorców z programów unijnych będą dodatkowymi czynnikami skłaniającymi do inwestycji" - komentuje Szymon Kamiński.

"Na tle konkurencji wyróżnia nas szybkość obsługi klienta zapewniana przez wyspecjalizowaną sieć 400 mobilnych doradców. W kwietniu wprowadziliśmy zmiany w ofercie finansowania maszyn i urządzeń budowlanych które dzięki ograniczeniu ilości niezbędnych dokumentów pozwolą na jeszcze większą oszczędność czasu naszych klientów" - dodaje Tomasz Sudaj.

Źródło: BZ WBK Leasing
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ