Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Bezszczotkowy klucz udarowy 18V

Ocena: 4.4
2792

Niezależnie od tego czy pracujemy w warsztacie samochodowym czy na budowie, klucz udarowy jest bardzo ważnym narzędziem. Marka AEG właśnie wprowadziła do swojej bogatej oferty bezszczotkowy klucz udarowy 18V, działający w 6 trybach pracy, który oferuje wielość zastosowań i ułatwia wykonywanie codziennych zadań. 

Nowy, bezszczotkowy klucz udarowy AEG 18V, działający w 6 trybach pracy. Fot. AEG

Praca, zwłaszcza w trudnych warunkach, staje się prostsza i bardziej efektywna, dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi. Marka AEG wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie na rynku elektronarzędzi wdrażając nowe i użyteczne technologie w wielu kategoriach. Jednym z najnowszych produktów jest bezszczotkowy klucz udarowy 18V. Dzięki 6 trybom pracy odpowie on zarówno na codzienne wyzwania profesjonalistów, ale sprawdzi się także przy najtrudniejszych zadaniach.

Ergonomiczna praca

Najnowszy produkt z oferty AEG to rozwiązanie akumulatorowe działające w systemie PRO18V. Nie wymaga podłączenia do prądu, dzięki czemu można z niego korzystać w każdych warunkach, nawet w sytuacjach awaryjnych na drodze czy na wysokości w trakcie budowy. Brak plączącego się kabla zapewnia także bezpieczeństwo wokół stanowiska pracy. Pracę ułatwiają również 3 lampy LED zainstalowane w urządzeniu, zapewniające optymalne oświetlenie powierzchni roboczej i ograniczające powstawanie cienia.

Kompaktowa i wyważona konstrukcja urządzenia gwarantuje jego dobre ułożenie w dłoni i stabilność, co redukuje ryzyko upuszczenia klucza w trakcie pracy.

Sześć trybów pracy

Marka AEG tworzy rozwiązania uniwersalne. Dlatego bezszczotkowy klucz udarowy 18V posiada 6 trybów pracy. Prędkości 1-3 działają tak, jak w standardowym kluczu udarowym, zwiększając jego prędkość i moc:

  • Tryb 1 (58 Nm/1100 obr./min) to tryb niskiego momentu obrotowego do zastosowań wymagających precyzji.
  • Tryb 2 (170 Nm/2200 obr./min) jest do prac wymagających większej mocy.
  • Tryb 3 (330 Nm/3000 obr./min) jest dla najcięższych i najbardziej wymagających zastosowań.

Produkt ma także 3 tryby Autostop: zatrzymujące je przy 70 Nm momentu obrotowego, 120 Nm momentu obrotowego i 160 Nm momentu obrotowego.

Duża moc

Marka AEG nie zapomniała także o najcięższych zadaniach fachowców. Dlatego bezszczotkowy klucz udarowy 18V jest wyposażony w nową technologię silników bezszczotkowych Proflux.

To rozwiązanie opiera się na kompaktowym 4-biegunowym silniku bezszczotkowym z silnymi magnesami neodymowymi, pozwalającymi wydłużyć czas pracy nawet do 50% w porównaniu do silników wyposażonych w szczotki węglowe.  

Silnik zapewnia również niezrównaną moc, dzięki czemu maksymalny moment obrotowy wynosi aż 330 Nm, co sprawia, że urządzenie nadaje się do dużych mocowań i aplikacji. Siła udaru wynosi od 0 do 4000 1/min.  

Akumulatory najnowszej generacji

Bezszczotkowy klucz udarowy 18V jest w pełni kompatybilny z systemem akumulatorów PRO18V. Te źródła energii są wyposażone w profesjonalne zabezpieczenia. Zapewniają lepsze zarządzanie ciepłem, ograniczają wzrost temperatury i przegrzanie sprzętu, a co za tym idzie zwiększają bezpieczeństwo użytkowania, żywotność akumulatora oraz samego narzędzia. Akumulatory są także bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, wilgoć czy pyły.

Prolithium-Ion - system potrójnej ochrony

Akumulatory AEG PRO18V wykorzystują  technologię Prolithium-Ion, dzięki czemu zarówno źródło mocy, jak i urządzenie są w pełni chronione w czasie działania, a użytkownik ma gwarancję nieprzerwanej pracy nawet w ekstremalnych warunkach (-18°C czy +50°C). Prolithium-Ion opiera się na 3 technologiach. Indywidualny monitoring ogniw sprawia, że wszystkie ogniwa akumulatora są rozładowywane w tym samym tempie. Wydłuża to czas pracy na jednym cyklu ładowania oraz przedłuża żywotność akumulatora.  Monitoring ładowania chroni zarówno akumulator, jak i narzędzie przed przeciążeniem, a ochrona termiczna przed przegrzaniem.

Specyfikacja techniczna

  • Maksymalny moment obrotowy: 300 Nm
  • Siła udaru: 0–4000 1/min
  • Prędkość bez obciążenia: 0–3000 obr./min
  • Uchwyt: ½”
  • Tryby pracy: 6
  • Silnik: bezszczotkowy
  • Napięcie: 18 V

Źródło: AEG

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ