Aeolus zwiększa produkcję opon OTR

Ocena: 0
8173
Działający od 43 lat chiński producent opon wielkogabarytowych Aeolus Tyre Co. Ltd. zaliczany do 10 największych przedsiębiorstw z tej branży w Chinach, planuje zwiększenie produkcji.

Korporacja specjalizuje się w oponach ciężarowych i oponach przemysłowych OTR, które produkowane są w fabryce o powierzchni 640 tys. m kw. zlokalizowanej w centrum Chin. W niedługim czasie dołączy do niego drugi zakład produkcyjny Aeolus, który będzie prowadził również działalność serwisową.

Kolejny etap rozwoju obejmuje zwiększenie produkcji opon radialnych OTR. Obecnie wynosi ona 20 tys. sztuk. Nowa fabryka będzie miała zdolność produkcyjną na poziomie 150 tys. sztuk.

Aeolus rozpoczął produkcję radialnych opon OTR w 2005 roku i na dzień dzisiejszy ma w ofercie opony w sześciu rozmiarach. Pozostałe rozmiary mają znaleźć się w sprzedaży do końca 2010 roku. Przedsiębiorstwo liczy, że po opracowaniu kompletnej linii produkcyjnej, stanie się czołowym producentem opon OTR w Chinach.

Produkty radialne stanowią nadal niewielką część produkowanych przez przedsiębiorstwo opon OTR, która w ostatnim roku wyniosła
380 tys. sztuk. Aeolus w zeszłym roku wyprodukował również 3 mln opon do busów (w porównaniu z rokiem 2000, kiedy produkcja osiągnęła jedynie 30 tys. sztuk) oraz 800 tys. diagonalnych opon ciężarowych. W nowej fabryce produkowane będą głównie opony radialne OTR.

Źródło: Forum Budowlane, nr 3 (166) 2010

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ