Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

400 nowych pojazdów ciężarowych CF i XF marki DAF dla Révész Group

Ocena: 0
6085
Czołowa węgierska firma Révész Group wprowadza do eksploatacji 400 nowych pojazdów ciężarowych CF i XF marki DAF. Po przeanalizowaniu w tym roku wielu ofert markę DAF uznano za najlepszy wybór pod względem stosunku jakości do ceny oraz niskich kosztów eksploatacji i serwisu.

Firma Révész Group została założona w latach osiemdziesiątych i obecnie zajmuje pozycję lidera w branży transportowej. Firma oferuje klientom usługi w zakresie transportu cieczy, materiałów sypkich, transportu drobnicowego oraz zaawansowanej logistyki w  transporcie substancji chemicznych i ładunków niebezpiecznych. Flota firmy Révész Group składa się aktualnie z ponad 450 pojazdów ciężarowych.

Decyzja o włączeniu do eksploatacji 400 nowych pojazdów CF i XF marki DAF w ciągu następnych 12 miesięcy jest umotywowana niezwykłą oszczędnością paliwa. Potwierdził ją rozszerzony test porównawczy, w ramach którego pojazdy pokonały odległość ponad 3500 km na trasie z Holandii do Węgier i z powrotem. Test dowiódł, że w porównaniu ze swoim poprzednikiem, który również charakteryzował się niskim zużyciem paliwa, nowy model XF wykazuje oszczędność wyższą o co najmniej 7%.

Oprócz imponującej oszczędności paliwa do wyboru nowych pojazdów CF i XF przez Révész Group przyczyniły się również inne czynniki. "Pierwsze nowe pojazdy z fabryki DAF w Holandii zostały przywiezione na miejsce przez naszych kierowców osobiście. Byli oni naprawdę zachwyceni znakomitą charakterystyką momentu obrotowego silnika i ogólnymi właściwościami jezdnymi" - dodaje Zoltán Sipos, dyrektor zarządzający firmy Lerton Trans Ltd stanowiącej część Révész Group. "Zapewnienie naszym kierowcom najwyższego możliwego poziomu komfortu jest dla nas bardzo ważne."

"Do tej pory nasza flota składała się głównie z pojazdów ciężarowych DAF CF ze względu na ich bardzo niską masę własną zapewniającą największą ładowność. Jest to bardzo istotny czynnik w przypadku transportu substancji sypkich i płynnych. Podczas tego typu operacji każdy kilogram ma znaczenie" - mówi Gábor Maczkó, dyrektor zarządzający Révész Trans Ltd. "Teraz, kiedy firma DAF znacznie zredukowała masę własną swojego flagowego modelu, zdecydowaliśmy się na model XF Super Space Cab, aby zapewnić naszym kierowcom większą przestrzeń i komfort. Z kolei my jako firma korzystamy z mniejszego zużycia paliwa i większej całkowitej wydajności transportu".

Pierwsze 180 pojazdów ciężarowych CF i XF zostanie dostarczonych do firmy Révész Group w ciągu najbliższych miesięcy, a pozostałe 220 - w przyszłym roku.

Źródło i zdjęcie: DAF
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: