Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

20 Nowych Actrosów w firmie Mirjan

Ocena: 4.4
1313

31 sierpnia w siedzibie Auto Partner J.A. Garcarek w Ociążu pod Kaliszem odbyło się uroczyste przekazanie 20 Nowych Actrosów firmie Mirjan. Firmę założyli w 1993 roku Mirosława i Jan Rabiega. Od samego początku w jej flocie jeżdżą Mercedesy. Obecnie jest to lider sprzedaży mebli w Polsce i Europie, dysponujący flotą  ok. 120 pojazdów. Nowe Actrosy zastąpią w jego taborze modele poprzedniej generacji.

 

Nowe Actrosy w barwach firmy Mirjan. Fot. Mercedes-Benz

Jan Rabiega, założyciel i właściciel firmy Mirjan, odebrał nowe pojazdy wraz z synem Łukaszem Rabiegą oraz grupą kierowców, którzy od razu po uroczystości zasiedli w kabinach. "Dla mnie Mercedes to jest  numer 1 wśród pojazdów ciężarowych, ta marka buduje prestiż naszej firmy. Nowy model oferuje wyjątkową stylistykę i bezpieczeństwo dla kierowców. Zamawiamy samochody w dobrym wyposażeniu – chcemy, żeby kierowcy czuli się związani z firmą, wiedzieli, że w zamian za dobre wyniki zapewniamy im wysokiej klasy, komfortowe i bezpieczne miejsce pracy. Dlatego właśnie najlepsi dziś zasiądą w kabinach Nowych Actrosów" – mówił Jan Rabiega, odbierając symboliczny kluczyk. "Jednocześnie muszę podkreślić, że współpraca z firmą Auto Partner J.A. Garcarek jest rewelacyjna – w zakresie samochodów ciężarowych pracujemy razem już od ponad 20 lat. Dziękujemy za wszystko, co dotychczas udało nam się razem zrobić."

Każdy z 20 Nowych Actrosów 1845 firmy Mirjan wyposażony jest w kabinę StreamSpace i retarder oraz elektryczną klimatyzację postojową. Tradycyjne lusterka zastąpił innowacyjny system wyświetlaczy i kamer MirrorCam – jedyny taki w seryjnie produkowanych ciężarówkach. Kontrakt obejmuje także umowy serwisowe, w tym usługę Mercedes-Benz Uptime, zapewniającą stały monitoring stanu technicznego floty i umożliwiającą reagowanie zanim w pojeździe nastąpi usterka. Pozwala to na optymalne wykorzystanie floty i wcześniejsze zaplanowanie wizyty w serwisie tak, aby nie wiązało się to z dodatkowymi przestojami.

"Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że przedsiębiorcy tego formatu, firmy reprezentujące kompleksowe podejście do biznesu wybierają nasz produkt" – podkreślał Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska. "Naszym celem jest partnerskie podejście do klientów, zapewnienie takiej jakości pojazdów oraz obsługi, żeby przedsiębiorcy mogli skupić się wyłącznie na swojej działalności – tak dziś działa biznes."

Ciężarówki firmy Mirjan rozwożą meble po całej Europie. Część z nich powstaje w zakładzie produkcyjnym należącym do przedsiębiorstwa, a część pochodzi od dostawców – sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sklepu internetowego Mirjan24.

Jak podkreślił Jan Rabiega, kluczowy parametr w działalności, która opiera się na transporcie, stanowi zużycie paliwa, a pod tym względem Actros jest liderem: "Wiemy, że ten samochód ma duży potencjał, przekonaliśmy się o tym, szkoląc naszych kierowców. System Predictive Powertrain Control bardzo się do tego przyczynia i wraz z systemem Fleetboard pozwala na bieżąco monitorować wyniki. Obecna wersja inteligentnego tempomatu, pozwalająca na użytkowanie go także na drogach lokalnych, dodatkowo ułatwi pracę kierowcom i powinna poprawić spalanie.

20 Nowych Actrosów 1845 polakierowanych na firmowy czerwony kolor już następnego dnia po uroczystości wyruszyło na trasy. "Rozwozimy meble tygodniowo do ok. 2 tys. punktów. Nowe Mercedesy będzie więc widać na drogach" – dodał Jan Rabiega.

"Chciałbym pogratulować firmie Mirjan zapewnienia kierowcom takiego narzędzia pracy jak Nowy Actros. Inwestycja w najwyższej klasy nowoczesną technologię i jakość świadczy o wielkiej dbałości o pracowników" – podkreślił Jan Garcarek. "Warto jednak pamiętać, że dziś nie wystarczy stworzyć dobry produkt. Trzeba jeszcze zadbać o to, żeby użytkownicy umieli maksymalnie wykorzystać jego zalety. Dlatego szkolenia kierowców są bardzo istotne. Jednocześnie wiemy, że dla kierowców liczą się dziś nie tylko płace, ale również warunki pracy – jestem przekonany, że Nowe Actrosy to najlepsza inwestycja w pracowników."

Źródło: Mercedes-Benz Trucks

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ